Borç Para Bulma Duası

Bu konuda elbette birçok dua bulunmaktadır. Dua kitaplarının hemen hemen hepsinde bu konuda bir dua yer alır. Burada mühim olan bu duanın nasıl ve ne şekilde edileceğidir. Şunu unutmamalısınız ki, yalnızca dua okuyarak hayatın gidişatını değiştiremezsiniz. Bu sebeple gereken sabrı ve çalışma azmini göstererek bu duaları okursanız, tüm çabalarınız meyvesini verir ve kolayca aradığınız parayı bulursunuz.

Hemen Para Bulma Duası

O zaman bu dualara bir bakalım.

  • “Ya Rahman Ya Rahim Ya Fettahu Ya Vehhab İfteh Li Kulubi Verzukni Bi La Te’ab“

Bu duayı 21 gün boyunca her akşam namazından sonra 70 defa okursanız, hemen para sahibi olursunuz.

“Allâhümme fâcirel hemmi ve kâşifel kurbi mücibe deavâtil muztrrine rahmânedünyâ vel-âhireti ve rahimehümâ  ente terhamüni rahmeten tuğnini bihâ ammen sivâk.”

Anlamı: “Kaygıları açıcı, giderici, çaresizlerin duasını kabul edici, dünyada ve ahirette rahman ve Rahim olan Allah’ım! Beni rahmetinle gani kıl. Beni senden başka kimseye esir etme.”

Ummadığın Yerden Para Bulma Duası

  • Pazartesi ve Çarşamba bahsedilen Tekasur Suresini 40 kez okuyan kişiye, ummadığı şekilde hemen para gelir.

Bismillahirrahmanirrahim

 Elhakümüt tekasür. Hatta zürtümülmekabir. Kella sevfe ta’lemun. Sümme kella sevfe  ta’lemun. Kella lev ta’lemune ılmel yekıyn. Le teravünnelcehıym. Sümme leteravünneha aynelyakıyn. Sümme le tüs’elünne yevmeizin anin neıym”

  • Eğer “La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim” derseniz Allahü teâlâ her işinizi kolaylaştırır ve yaptığınız işin sabrını verir.
  • “Allâhümme innî eûzü bike minel hemmi vel hazeni ve eûzü bike minel aczi vel keseli. Ve eûzü bike minel cübni vel buhli. Ve eûzü bike min ğalebetid deyni ve gahrir ricâli.”

Anlamı: “Allah’ım! Üzüntü ve kederden sana sığınırım. Acizlikten ve tembellikten sana sığınırım. Korkaklıktan ve cimrilikten sana sığınırım. Borç altına düşmekten ve düşmanların üstün gelmesinden sana sığınırım.”

Tüm bu dualar dışında da birçok dua bulunmaktadır. Fakat dediğimiz gibi, mühim olan kişinin gönlünün temiz olması, elinden geleni yaptıktan sonra gerisini Allah’a bırakması ve en önemlisi de sabırla beklemesidir. Hayır ile para bulmanızı dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir