Borç Para Veren Yerler

Günümüz şartlarında birçok vatandaş gelirini sağlayamamaktadır. Düzenli ve rahat bir hayat yaşamanın koşulu paradan geçer, fakat kimse hak ettiği ölçüde para kazanamaz. Özellikle asgari ücretin bu denli düşük olduğu ülkelerde geçim sıkıntısı gittikçe artmaktadır. Bu da normal olarak zaman zaman belirli ihtiyaçları karşılayabilmek için daha çok paraya ihtiyaç duymanıza sebep olur. Böyle durumlarda borç alabileceğiniz yerleri bilmeniz, çok işinize yarayacaktır.

Borç para veren kurum ve kuruluşlar, ülkemizde yaygındır. Yazımızda yalnızca birkaç kurum ve kuruluştan söz edeceğiz. Eğer sizin de böyle bir ihtiyacınız varsa, bahsedeceğimiz seçeneklerden kolayca faydalanabilirsiniz. Öyleyse şimdi nerelerden borç para sağlayabileceğinize bir göz atalım.

Borç Para Veren Firmalar

Borç veren firmalar genel anlamda bunu senet yöntemi ile yapmaktadırlar. Borç veren firmalara, internet siteleri aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Bu firmalar internet siteleri üzerinden ilan verirler ve bu ilanlara başvuru formu koyarlar. Başvuru formunda “Adınız, Soyadınız, Gelir Durumunuz, Talep Ettiğiniz Tutar ve Cep Telefonu Bilgileri”  sorulmaktadır. Formda gerçekçi davranmanız, ileride yaşayacağınız sıkıntıları önlediği için önemlidir. Borç vermek için size belirli şartlar sunmazlar. Genel anlamda başvuru yapan kişilerin %95’i onay almaktadır. Eğer gelir durumunuz ve istediğiniz tutar birbiri ile örtüşmüyorsa, sizden kefil veya ipotek talep edebilirler. İpotek konusuna sıcak bakmamanızı öneririz.

Başvurunuz değerlendirildikten sonra sizinle iletişime geçilir. Şartlar konuşulur;

 • İlk şart, kredinizi aldıktan sonra belli miktarda komisyon ödemenizdir.
 • Diğer şart ise, aylık ödemelerinize yansıtılacak faiz oranıdır.
 • Son olarak, bölünen aylar ve ödeme tutarınız belirlenir.

Tüm bunlar konuşulduktan sonra senediniz düzenlenir ve işleme konur. Ardından talep ettiğiniz borç tutarı, hesabınıza yatırılır. Sizde aylık olarak ödemelerinizi yaparsınız.

Borç Para Veren Yardımseverler

Bu kişiler genel anlamda maddi durumları oldukça iyi kişilerdir. Belirli siteler, reklamlar ve ilanlar aracılığı ile yardıma muhtaç kişileri bularak yardımcı olurlar. Bazı hayırseverler, bunu dernekler adına yapmaktadırlar. Dernekler ile ortak çalışabilen bu kişiler, dernekler vasıtası ile daha çok insan bularak, daha dişe dokunur yardımlarda bulunmaktadırlar. Bu yardımlar karşılıksız olarak yapılır ve geri ödemesi beklenmez.

Bazı yardımseverler ise, borç verme usulüne uygun olarak, senet ile borç verirler. Bu işlem hayırsevere göre değişir. Çünkü bazıları nakit parayı verir ve faizsiz, komisyonsuz olarak ödeme yapmanızı ister. Bazıları da bu yardımı karşılığında belli bir miktar komisyon ve masraf ücreti talep eder. Danışmanlık firmalarından ve tefecilerden daha az miktarda da bir faiz oranı koyar. Böylece parası işletilmiş olurken, paraya ihtiyacı olan kişinin de o anki sıkışıklığı giderilmiş olur.

 

Borç Para Veren Zenginler – İş Adamları

Bu kişilerde firmalar gibi çalışmaktadır. Borç para veren zenginler ve  iş adamları internet üzerinden verecekleri ilanlar yoluyla sizlerle irtibat kurarlar. Gelir durumunuz, talep ettiğiniz miktar gibi bilgilerinizi öğrenerek, sizi değerlendirirler. Eğer faiz oranı eklenmiş halde ödeme yapamayacağınızı düşünürlerse, sizden kefil ve ipotek talep edebilirler.

Bu kişiler borç para vermeyi kabul ettiklerinde, sizinle senet imzalarlar. Bu senet işi yasal düzene sokmak ve ödemeler yapılmadığı zaman bir güvence, teminat olarak hazırlanır. Senet imzalandıktan sonra talep ettiğiniz miktar size ulaştırılır. Fakat bu işlemler için sizden komisyon kesilmektedir. Krediniz size verilirken içinden belli bir miktar komisyon ve masraf ücreti kesilir. Üstelik ödemelerinizi bankalardan daha yüksek faiz oranları ile yaparsınız. Ödemeleriniz paranızı aldıktan sonraki ilk ay, belirlenen günde yaparsınız.

Borç Para Veren Dernekler

Genellikle dernekler borç para vermemektedir. Dernekler ticari kuruluşlar olmadıkları için ancak bağış yaparlar veya burs verirler. Eğer dernek içinden birinin maddi yardıma ihtiyacı varsa, kendi aralarında toplayarak, kişiye destek olurlar. Bunun için geri ödeme de talep edilmez. Bazı öğrenciler derneklere başvuru yaptıkları zaman, eğer dernek kabul ederse, dernek bütçesinden öğrencilere burs verilebilir. Bu bursta geri ödemesizdir.

Bunun yanı sıra bazı derneklerde bunu borç esasına göre yapabilmektedir. Polsan gibi mesleki dernekler, üyelerine borç para vermektedirler. Ve bu borçları belirli esaslara göre bölerler. (Ev için borç, OHAL’den dolayı borç, Aidattan dolayı borç, İhtiyaçtan dolayı borç vb. gibi.) Bu borcu belirli aylara bölerler ve sizlerde ödemelerini bu aylara göre yaparsınız.

7 thoughts on “Borç Para Veren Yerler

 1. Merhaba zor durumdayım elinizi bana uzatır mısınız. Zor durumdayım lütfen bana ulaşın. Zengin insanlardan elinizi uzatmanızı bekliyorum.

 2. Merhaba
  Allah rızası için çok zor durumdayım lütfen yardım edin. Benim için artık bu hayatın hiçbir anlamı kalmadı intihar etmeyi düşünüyorum. Kiramı ödeyemiyorum kredilerimi ödeyemiyorum çok zor durumdayım kaç aydır yemeden içmeden kesildim nolur yardım edin nolur Allah aşkına

 3. 60 bin TL para lazım banka borcum düzenini yitirdi ayda 2bin TL ödeme şartı ile herhangi birinden yardım istiyorum teşekkürler

 4. Ben kredi istiyorum gerçekten ihtiyacım var lütfen banada yardım edin ne gerekiyorsa yapayim

 5. Bankalarda kullandığım krediler yüzünden kredi alamıyorum. Çok sık başvuru yaptığım için kredi notum düştü. Not. Ön ödemesiz şartı ile

 6. Bana 10 bintl para lazım yarın için ben çalışanım aylık 4 bin tl alıyorum ayda 500tl oderim yardımcı olursanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir