Borç Ödeme Duası

Her ne kadar dünyaya imtihan olmaya gelmişsek ve her bir imtihan da apayrı zorluklar içerse de bunlar arasında en meşakkatlilerden biri de parasal problemlerdir. Bu aşamada geçinmekte ve borçlarını ödemekte zorlanan kişilere tavsiye edilecek şeylerin başında da borç ödeme duası gelmekte ve bahsi geçmekte olan bu imtihanı dualar ile atlatmak ve üstesinden gelmek son derece kolay olmaktadır.

Borçlardan Kurtulmak İçin Okunacak Dua

Bu kapsamda okunacak pek çok farklı dua mevcut olsa da bunlar arasından en makbulleri ve en hızlı sonuç verenleri yazımızın devamında belirtildiği gibi olmaktadır.

DUA: “Allâhümme fâcirel hemmi ve kâşifel kurbi mücibe deavâtil muztrrine rahmânedünyâ vel-âhireti ve rahimehümâ  ente terhamüni rahmeten tuğnini bihâ ammen sivâk.”

ANLAMI: “Kaygıları açıcı,gussaları giderici,çaresizlerin duasını kabul edici,dünyada ve ahirette rahman ve Rahim olan Allah’ım! Beni rahmetinle gani kıl.Beni senden bşka kimseye esir etme.”

DUA:Allahümme inni eûzü bike minelhemmi vel hazeni ve eûzü minelaczi vel keseli ve ûzü bike minelcübni velbuhli ve eûzü bike min ğalebeti’d-deyni ve kahrirricali.”

ANLAMI: “Allah’ım(Dünya ve ahirette) gâile ve elemden,aczi ve üşengençlikten,korkaklık ve cimrilikten,borcun galebesinden ve insanların kahrından sana sığınırım.”

Yukarıda belirtilmekte olan bu duaları kendinizi manevi olarak iyi ve dingin bir hissettiğiniz bir yerde ya da mekanda abdestli olarak okumanız gerekmektedir. Kaç adet okunacağı belirtilmemiş olmak ile beraber kendinizce yeterli gördüğünüz kadar okumanız çok daha doğru olacaktır.

Okuduktan sonra ise talebimiz doğrultusunda Allah’a dua etmeli ve dileklerimizi söylemeliyiz.

Hemen Para Getiren Dua

Size tavsiye edeceğimiz bir başka dua ise Salat-ı Tefriciye duası olmaktadır. Adı geçmekte olan bu duayı 4444 kere okumak ve sonrasında da dileğimizi belirtmek gerekmekte, duamızın okunuşu ise aşağıda belirtilmektedir.

“Allâhümme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ seyyidinâ Muhammedinillezi tenhallü bihil’ükadü, ve tenfericü bihil’kürabü, ve tükdâ bihil’havâicü, ve tünâlü bihir’regâibü, ve hüsnül’havâtimi, ve yüsteskal’ğamâmü bivechihil’ kerimi, ve alâ âlihi ve sahbihî fi külli lemhatin ve nefesin biaded-i külli mâ’lûmin lek.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir