Borç Para Nereden Nasıl Bulabilirim?

Günümüz dünyasında paraya ihtiyacı olmayan bir insan düşünülemez. Eğitimden sağlığa birçok alanda işlerimizi halletmemizin yolu her zaman paradan geçmektedir. Bu sebeple dönem dönem herkesin acilen paraya ihtiyaç duyduğu durumlar olabilir. Elbette bu durumlarda bankalar aracılığı ile kredi alamazsanız, başka kişilerden borç alabilmenin yolunu düşünürsünüz. Bu yazımızda, nereden ve nasıl borç para bulabileceğiniz hakkında konuşacağız.

Aile Üyelerinden İstemek: Elbette borç para almanız gerektiği zaman, ilk akla gelen aile yakınlarından borç istemektir. Bir arkadaşınıza veya çeşitli firmalara borçlu olmaktansa, aile bireylerine borçlu olmak sizi daha az stresli hissettirecektir. Üstelik ödeme konusunda aile üyeleriniz size daha çok destek olacaklardır.

Arkadaşlardan İstemek: Aile üyelerinden eliniz boş döndüyseniz, maddi olanaklarının iyi olduğunu bildiğiniz bir arkadaşınızdan borç alabilirsiniz. Genellikle arkadaşlardan borç alma işi, çok daha streslidir. Bu sebeple borcu aldığınız ve ödeyeceğiniz tarihleri çok net belirlemelisiniz. Ödemeniz geciktiği zaman arkadaşlarınız, aile üyeleriniz kadar anlayışlı ve hoşgörülü olmayacaklardır. Zira para sorunsalı, her arkadaşlığı tehdit eden bir konudur.

Patronunuzdan İstemek: Eğer patronunuz ile daha sıkı bağları olan bir personelseniz, patronunuz bu konuda sizi kırmayacaktır. Üstelik ödemelerinizin çoğunluğunu maaşınızdan keseceği için,ödeme konusunda sorun yaşamazsınız ve işiniz riske girmez.

Kredi Danışmanlık Firmalarından Borç Almak: İnternet üzerinden kolayca bulabileceğiniz bu firmalar, belli bir ücret karşılığında, bankalardan kredi alabilmenize olanak sağlarlar. Bankalardan kredi alabilme imkanı bulunmayan müşterilere de, kendileri kredi imkanı sunarlar. Bu sayede, siz ihtiyacınız olan paraya kavuşurken, ödemelerinizi de kredi öder gibi taksitler halinde yani sıralı senet yöntemi ile yaparsınız.

Kuyumcudan Borç Alma: Son dönemlerde sıklıkla uygulanan bir yöntemde kuyumcudan senetle borç para almaktır. Yine internet üzerinden bu firmalara ulaşabilirsiniz. Birkaç saat içerisinde paranızı alırsınız ve ödemelerinizde belli bir miktar komisyon ve faiz ile sıralı senet yöntemi ile ödersiniz.

Cihaz Alıp Satmak: Son olarak,bayi üzerinden alacağınız telefonları satarak, nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Böylece yine aylık olarak ödeme yapabilirsiniz.

Kimden borç aldığınız fark etmeden en önemli nokta, borcunuzu geri ödemenizdir. Bu sebeple ödeyebileceğiniz miktarda borç almak, herkes açısından daha olumlu olacaktır.

One thought on “Borç Para Nereden Nasıl Bulabilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir