Senet Karşılığında Nasıl Borç Para Alınır?

Senet karşılığında borç para alma işlemi, bankalar ile yaptığınız kredi çekme işlemine benzer bir özellik göstermektedir. Bu kişilere ulaşmakta oldukça basittir. Bu firmalara ya da şahıslara ulaştığınızda başvurunuzu yaparsınız. Kısa süre içerisinde değerlendirilen başvurularınız için, danışmanlar size geri dönüş yaparlar. Çeşitli konularda anlaşmalar sağlandıktan sonra senet imzalanır ve paranızı alırsınız. Ödemeleriniz gelen ayın belirlediğiniz gününde gerçekleştirilir.

Senet Karşılığında Borç Para Veren Kişilere Nasıl Ulaşırsınız?

Bu kişilere internet üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Küçük şehirlerin dar sokak aralarında buna dair ilanlarla da karşılaşabilirsiniz. Genellikle başvurular internet üzerinden dolduracağınız formlarla sağlanır. Bu formlar ile şahıslar ya da firmalar gereken bilgilerinizi elde ederek, değerlendirmelerde bulunurlar.  Formlarda gelir durumunuz, talep ettiğiniz kredi miktarı ve cep telefonu numaranız hakkında kısa bilgiler verirsiniz. Doğru cevaplar vermeniz, ödeme kolaylığı sağlayabilmeniz açısından önemlidir.

Borç Para Alma Şartları Nelerdir?

Bu firmaların bankalar kadar katı koşulları yoktur. Gelir belgesine, kefile, teminata veya kredi puanına ihtiyaç duymazsınız. Yalnızca başvuru yapmalısınız ve talep ettiğiniz tutara göre bir ödeme planı hazırlamalısınız. Bunun yanı sıra borç paranızı aldıktan sonra firmaya belli bir miktar komisyon ödemeniz gerekmektedir. Ve aylık olarak ödeyeceğiniz tutara belli bir miktar faiz de eklenmektedir.

Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  • Boş senede imza atmamalısınız. Boş senede her tutar yazılabilir.
  • Senette belirtilen tutarın başındaki sayı ile sonundaki sayı kapatılmış olmalıdır. Açık bulunan bir senedin başına veya sonuna eklenecek bir rakam, sizi daha büyük bir borca sürükleyebilir.
  • Tek senet imzalamayın. Senet sayınız ile taksit sayınız eşit olmalıdır. Ve ödeme yaptıkça senedinizin aslını, firmadan geri almalısınız.
  • Komisyon, borç para verildikten sonra talep edilen bir tutardır. Herhangi bir ödeme yapılmadan istenen masraf ya da komisyon ücretlerine itibar etmemelisiniz.
  • Firma sizden kefil veya ipotek talep edebilir. Kefil sizi zor duruma sokacak bir anlaşma değildir fakat ipotek çok farklı sonuçlar doğurabilir.

Bu hususlara dikkat ettiğiniz müddetçe senet ile borç para alma işlemlerini yapabilirsiniz. Yine de bu işlemleri yapacağınız firmaları özenle araştırmanızı tavsiye ederiz.

2 thoughts on “Senet Karşılığında Nasıl Borç Para Alınır?

  1. Merhaba adım Nuray acil nakit borç paraya ihtiyacım var kredi çıkaramıyorum bana yardımcı olur musunuz

  2. 80.000 TL ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim iyi çalışmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir