Verilen Borcu Geri Alma Duası

Denenmiş duaları her güncelleme ile buradan ekleyebilmekteyiz. Verdiğiniz borçlar Allah’ın izniyle cebinize geri döner..Bildiğiniz gibi dua yeryüzündeki en büyük güçtür. Bu sebeple zaman zaman yaşadığımız sıkıntılar için bu dualara başvurmak, hem psikolojik yönden sizi rahatlatacaktır hem de bir güven duygunuzun oluşmasını sağlayacaktır. Fakat her ne kadar duaların mucizevi bir gücü olsa da, sizin çabanız ve emeğiniz olmadan bu dualara sığınmak, bahsettiğimiz açıdan sizi rahatlatmayacaktır. Sizler ellerinizden geleni yapıp, duanızı edip gerisini Allah’a bırakmalısınız. Bu sebeple belli dönemlerde sabır duaları okuyabileceğiniz gibi, dua kitaplarında yer alan, özel konular hakkındaki dualarınızı da okuyabilirsiniz. Bu özel konular çok çeşitlidir. Özellikle neredeyse her kitapta yer alan bir konu ise, borç duasıdır.

Eğer sizlerde kişilere borç verdiyseniz ve geri ödemesini alamadıysanız, aşağıdaki duaları okuyarak bu durumdan kurtulabilirsiniz.

  1. Vallahü ğaalibün ala emrihii” ayeti kerimesini 1461 defa okuyun. Her yüz kere de bir “Vallahü inneke leğaalibün ala emrihii” şeklinde okuyun. Bu dua haklı olduğunuz davalarda hakkınızı kolayca elde edebilmenize olanak sağlamaktadır.
  2. “Hezeni hasmenih tesamu fi rabbihim fellezine keferu kuttaat lehum siyebun min nerin yusabbu min fevki ruusihimul hamim . yusheru bihi me fi butunihim vel culud .velehum mekamiu min hadid kullema eradu en yahrucu minhe min ğamme uidu fihe ve zuku azebel harik.” Bu ayeti Cuma gecesi, yatsı ezanından sonra 1000 defa okuyun.
  3. Ya Bais” esması, bu konuda sıkıntı çekenler için birebirdir. Bu esmayı sürekli okursanız, verdiğiniz tüm borçlar kısa sürede size geri gelecektir.
  4. İlk olarak abdestinizi alın ve 2 rekat namazınızı kılın. Daha sonra 1153 kere “Leyseleha Mindunillahi Kaşifeh” okuyun. 40 defa da “Ya Müzillu Külli Cebbarin Anidin Bi Gayri Azizin Sultanih” okuyun. 4 rekat namaz kıldıktan sonra, 75 defa Muzillu esmasını okuyarak secdeye kapanın ve içinizden geldiği şekilde duanızı edin. Secdeden kalktıktan sonra “Semi na ve eteğna gufraneke. Rabbena ve ileykel mesir velhamdülillahi.  Rabbil Alemin tagabbel minna bi hürmetil. Fatiha maassalavat” okuyun. Ve salavat ile Fatiha suresini okuyarak namazınızı bitirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir